PROJEKTY OBIEKTÓW PUBLICZNYCH

Posterunek Policji Rynek Główny, Kraków

Mały posterunek policji z naszą pomocą zaprezentował się w całkiem nowej odsłonie. Zastosowanie klasycznych materiałów przeplatających się z nowoczesnymi rozwiązaniami i industrialnymi akcentami nadało wnętrzu indywidualnego charakteru.

Aparthotel Czerwone Maki, Kraków

Autor: Piotr Kosydar

Projektowany budynek zamieszkania zbiorowego zawierający 572 mikro-apartamentów o powierzchni od 13,50 do 29,25 m2. Posiada w części podstawowej 8 kondygnacji a w części zawierającej część usługową 7 kondygnacji. Pod budynkiem przewidziano garaż podziemny na 117 samochodów osobowych. Głównym elementem kształtującym elewacje są poziome pasy będące jednocześnie balustradami mikro balkonów. Charakterystycznym elementem formy budynku jest prowadzenie głównej elewacji „zygzakiem”, który zwiększa poczucie prywatności jednocześnie rozbija przestrzennie duże powierzchnie płaszczyzny elewacji budynku. 

Hala produkcyjna Aquaforest, Jasło

Autor: Piotr Kosydar

Nowa hala produkcyjna wraz z częścią biurową firmy Aquaforest w Jaśle, woj. podkarpackie. Będą tam wytwarzane syntetyczne sole morskie, suplementy, pokarmy oraz mikroelementy niezbędne przy akwarystyce oceanicznej. Ze względu na unikalne właściwości produkowanych substancji (agresywność w stosunku do metali, wysoka higroskopijność) a także specyficzną lokalizację, warunki gruntowe, projekt zawierał szereg nietypowych rozwiązań zarówno jeżeli chodzi o część budowlaną jak i instalacje HVAC. 


Biurowiec w I Alei NMP, Częstochowa

Autor: Piotr Kosydar

Projekt biurowca przy głównej ulicy miasta Częstochowa.


Plac Dworcowy, Olkusz

Autorzy: Piotr Kosydar, Maciej Balcerowski, Bartosz Girek

Projekt studialny na zagospodarowanie obecnego dworca autobusowego oraz PKP w Olkuszu.

Sąd Rejonowy, Nysa

Autorzy: Piotr Kosydar, Maciej Balcerowski

Projekt konkursowy na nową siedzibę SR w Nysie przy ul. Chopina.

Budynek usługowy, Tychy

Autor: Piotr Kosydar,

Projekt budynku handlowo-usługowego, gdzie przy projektowaniu szczególny nacisk położono na rozwiązania z zakresu ochrony środowiska oraz oszczędności energii. Zużycie energii całkowitej to 85 kW/m2/rok. Budynek położony jest na działce o bardzo małej powierzchni. W obiekcie swoją siedzibę ma Centrum Edukacyjna-Terapeutyczne dla dzieci.


Dom Kultury - Dwór Czeczów, Kraków

Architekt: Piotr Kosydar

Budynek jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym nawiązuje do formy istniejącego w miejscu inwestycji dworu szlacheckiego rodziny Czeczów. Detale architektoniczne odwołują się jednakże do współczesnych rozwiązań. Główne wejście zostało zaakcentowane poprzez dach w formie nawiązującej do tympanonu. Bryła budynku przykryta dachem dwuspadowym z mocno wyartykułowanymi okapami. Okapy wsparte na słupach wytworzonych z siatkami gabionowymi. W dachu zaprojektowano prostopadłościenne lukarny doświetlające pomieszczenia znajdujące się na poddaszu. Do głównego budynku dostawiono bryłę sali wielofunkcyjnej o nieregularnej formie pokrytej w całości blachą tytanowocynkową.

Galeria handlowa Olimpia, Bełchatów

Autorzy: Piotr Kosydar, Mofo Architekci

Galeria handlowa budowana na planie litery L wraz z zespołem kina wielosalowego. Charakterystycznymi elementami budynku jest elewacja frontowa, gdzie przy jej kompozycji wykorzystano  słupy z drewna klejonego, które pochodziły z rozbiórki innego obiektu a także świetlik dachowy o rozpiętości ponad 16 m.

Muzeum Miedzi, Legnica

Autorzy: Piotr Kosydar, Mofo Architekci

Projekt rozbudowy istniejącego muzeum o nowe skrzydło.


Hospicjum Królowej Jadwigi, Radom

Autorzy: Piotr Kosydar, Jacek Kłusek

Most-Galeria na Wiśle, Kraków

Autor: Piotr Kosydar

Projekt galeria sztuki na Wiśle łączącej Kazimierz z Podgórzem.