PROJEKTY DOMÓW JEDNORODZINNYCH

Bliźniaki Tetmajera, Kraków

Zespół 4 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Każdy z budynków zaprojektowano mieszkania od 50 do 120 m2. Na parterach budynków frontowych przewidziano miejsca postojowe. 

"Mała Wieś", Wieliczka

Autor: Piotr Kosydar
Położony w malowniczej miescowiści Mała Wieś w oklicach Wieliczki.  Parter domu układa się po istnijącym  terenie tak aby zachować jego naturalną tektonikę. Powierzchnia całkowica 185 m2.

Dom na "Leśnej Polanie", Zabierzów koło Krakowa

Autor: Piotr Kosydar

Dom jednorodzinny o pow. 320 m2


Dom na stoku, Januszowice koło Krakowa

Autor: Piotr Kosydar

Dom "układa się" się na stoku jak najbardziej wpisując się w istniejące ukształtowanie terenu. To dlatego łącznie wszystkich poziomów w domu jest aż 5. Podobnie jak w innych naszych projektach drewniany szkielet stawiamy na żelbetowej wannie. Niewielka działka ( 6 ar ) była pretekstem do rozbicia bryły budynku na 3 części co podkreślono poprzez różne materiały elewacyjne.


Dom "dwurodzinny" przy Bagrach, Kraków

Autor: Piotr Kosydar, Maciej Amerek

Budynek o horyzontalnej nowoczesnej bryle usytuowany wzdłuż dłuższej granicy działki. Składa się z dwóch pudełkowatych 3 kondygnacyjnych bloków "spiętych" belkami na poziomie I piętra i dachu oraz łącznikiem, w którym znalazły funkcje pomocnicze oraz techniczne budynku.Pomiędzy dwoma segmentami budynku znajduję się wnętrze architektoniczne ograniczone od strony północnej fizycznie ścianami budynku oraz od południa formalnie belkami na przedłużeniu ścian budynku. Parter budynku od strony południowej w znacznej części przeszklony. Na pozostałych kondygnacjach okna zostały przesłonięte ścianką ażurową wykonaną z drobnowymiarowych elementów z drewna klejonego. Na ostatniej kondygnacji z rzutu wykrojono część kubatury z przeznaczeniem na tarasy. Wejścia do poszczególnych segmentów zaakcentowano prostopadłościenną formą zadaszenia obsadzonego z zielonym dachem.


Dom w okolicy Puszczy Niepołomickiej

Autor: Piotr Kosydar

Dom, w którym połączono dwa przeciwstawne sposoby budowania.  Koncepcja zakłada iż, na żelbetowej skrzyni piwnicy stoi lekka drewniana konstrukcja części mieszkalnej. Dach oraz elewacje części nadziemnej wykończone okładziną z drobnych płyt betonowych. Projekt domu o prostej nowoczesnej formie, z mocno wyartykułowaną liną gzymsu nad kondygnacją podziemną. Podcięcie pełni jednocześnie formę zadaszenia funkcjonalnego części gospodarczej budynku. Obiekt został wyposażony w zaawansowane systemy instalacyjne, które klasyfikują obiekt w standardzie energooszczędności NF40 . 


Dom w lesie, Kraków

Autor: Piotr Kosydar

Dom położony w naturalnym terenie w okolicach uzdrowiska Swoszowice. Kompozycja opiera się na mocnej artykulacji horyzontalnej poprzez nisko prowadzoną linię okapu oraz wysunięte wykusze i balkony. Podział na funkcje dzienne i nocne wyznaczają poziomy poszczególnych kondygnacji. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia dzienne - kuchnię, spiżarnię, na piętrze  -sypialnie oraz łazienki i garderobę. W kondygnacji podziemnej znajdują się pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Ogromne przeszklenie zapewniają jeszcze większy kontakt z otaczającą naturą. 


Dom w starym sadzie, Pruchnik

Autor: Piotr Kosydar

Dom letniskowy na Pogórzu Dynowskim w miejscowości Pruchnik. Klient zdecydowany był na ściany z bali drewnianych. Obiekt wyposażony w podstawowe instalacje tak, aby zminimalizować koszty budowy. Zrezygnowano więc z centralnej instalacji grzewczej na rzecz ogrzewania kominkiem. Planowany łączny koszt budowy to 150 tys. PLN.